KONST / Litografier / Litografi 14965199
nr 1496 5199
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 22/160. Bildmått: 40x58 cm, yttermått inklusive ram: 55x71 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 20:45:24
100 kr
200 kr
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe